Tisková zpráva 2022

V týdnu od 5. do 12. června 2022 proběhne v Hradci Králové již devátý ročník projektu Týden otevřených kostelů. Formou koncertů, přednášek a besed chce křesťanství současnému člověku nabídnout nejenom svou krásu, jedinečnou atmosféru sakrálních prostor, ale i je jeho hlavní osobnost, Ježíše Krista a hodnoty, které přináší. Pořadatelem projektu je skupina křesťanů z Hradce Králové pod záštitou Královéhradeckého biskupství a Města Hradec Králové. Zakladatelem projektu je P. Jan Linhart, římskokatolický kněz.

Tématem Týdne otevřených kostelů 2022 je motto Žijeme společně v rodině, v církvi i společnosti. V říjnu 2021 zahájil papež František tříletý synodální proces, jehož cílem je: "dát vzklíčit snům, probudit proroctví a vize, přinést nové naděje, rozhojnit důvěru, obvázat rány, navázat vztahy, dát zazářit nadějnému úsvitu, učit se jedni od druhých a vytvořit pozitivní náhled, který bude osvěcovat mysl, zahřívat srdce a rukám navrátí sílu." Toto pozvání je adresováno všem lidem. Každý ho může zakoušet uprostřed maličkostí všedního života. Sny, proroctví a vize jsou paprskem světla, který se rodí z jistoty, že jsme Bohem nekonečně a nadevše milování. A tuto jistotu si nechceme ponechat jenom pro sebe, ale chceme se o ni dělit s ostatními.

Hosty letošního ročníku jsou: Jana Ungerová, misionářka, která procestovala mnoho států, biskupové z Indie a partnerští spolupracovníci projektu Adopce na dálku, prof. Pavel Hošek, Ph.D., vedoucí katedry religionistiky; Martina Viktorie Kopecká a biskup husitské církve Pavel Pechanec. Tradiční koncert v kostele Nanebevzetí Panny Marie nám kromě místního Chrámového sboru zpříjemní Lucie Houdková, Karel Houdek, Antonín Houdek, Matyáš Houdek a Václav Uhlíř. Letos nebude chybět ani koncert sboru biskupského gymnázia v Hradci Králové Squadra Risonante pod taktovkou Františka Nováka.

V průběhu celého týdne probíhá interaktivní program pro školy v kostele Nanebevzetí Panny Marie.

Více na www.tok-hk.cz/ a www.facebook.com/tokhk/.


Tisková zpráva 2019

V týdnu od 19. do 26. května 2019 proběhne v Hradci Králové již šestý ročník projektu Týden otevřených kostelů. Formou koncertů, workshopů, přednášek a divadelních představení chce křesťanství současnému člověku nabídnout svou krásu a jedinečnou atmosféru sakrálních prostor, jako i je jeho hlavní osobnost, Ježíše Krista a hodnoty, které přináší. Pořadatelem projektu je skupina křesťanů z Hradce Králové pod záštitou Královéhradeckého biskupství a Města Hradec Králové. Zakladatelem projektu je P. Jan Linhart.

Tématem Týdne otevřených kostelů 2019 je Radost. Papež František ve své apoštolské exhortaci Evangelii Gaudium zve, abychom se navrátili ke svému osobnímu setkání s Ježíšem Kristem. Toto pozvání je adresováno všem lidem. Z této radosti, kterou dává Bůh, není nikdo vyloučen a každý ji může zakoušet uprostřed maličkostí všedního života. Radost zůstává alespoň paprskem světla, který se rodí z jistoty, že jsme nekonečně a nadevše milování. A tuto pravou radost si nechceme ponechat jenom pro sebe, ale chceme se o ni dělit s ostatními.

Hosty letošního ročníku jsou: Marek Orko Vácha, římskokatolický kněz, teolog, přírodovědec, pedagog, spisovatel; Jiří Stivín, jazzový hudebník, multiinstrumentalista, skladatel a Ing. Zdeněk Lukeš, architekt.

V průběhu celého týdne probíhá interaktivní program pro školy v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Cílem je přiblížit dětem srozumitelnou a zajímavou cestou účel kostela.

Více na www.tyden-otevrenych-kostelu.com a www.facebook.com/tokhk/.